miękkie <strong>nadruki</strong><br><span>na tekstyliach</span>

miękkie nadruki
na tekstyliach

Sitodruk

Sitodruk Łódź - Sampro

Sitodruk to najpopularniejsza i najstarsza technika wykonywania nadruków wysokonakładowych na tkaninach i dzianinach. Technika ta opiera się na przygotowaniu matryc na siatkach napiętych na aluminiowe ramy. Tak przygotowane i odtłuszczone sita powleka się cienką warstwą emulsji światłoczułej. Naświetlenie sit separacjami kolorów, wcześniej przygotowanymi przez grafików odbywa się u nas w zamkniętym cyklu. Następnie sita są bardzo precyzyjnie ustawiane w stosunku do siebie tak, aby każdy nadruk był w trakcie druku powtarzalny (czyli pierwszy i np. 1000 nadruk mają być takie same). Maszyny przeciskają raklem farby drukarskie przez sita na zadrukowywane podłoże. W ten sposób wykonany nadruk podlega dalszemu suszeniu i utrwaleniu w wysokiej temperaturze. Nadruki wówczas stają się wytrzymałe na pranie, rozciąganie oraz są odporne na działanie czynników atmosferycznych. Maksymalna wielkość druku to 30x40 cm przy 16 kolorach albo 45x55 cm przy nadrukach do 16 kolorów.

 

Produkujemy nadruki do 16 kolorów, dzięki czemu możemy wykonać każdy, nawet najbardziej skomplikowany druk na odzieży. Kładziemy nacisk na wysoką jakość obsługi Klienta, a jednocześnie dbamy o możliwie najszybszą realizację zamówienia.

 

Specyfika sitodruku

Sitodruk jest najbardziej opłacalną formą druku dla dużych zamówień. Dzięki zastosowaniu najnowocześniejszych technik mieszania farb z systemu identyfikacji kolorów Pantone U – farby wodne albo Pantone C – farby plastizolowe.

 

Używamy różnych farb, które dopasowujemy do oczekiwań i wymagań produktu na którym umieszczamy nadruk. Do dyspozycji mamy farby wodne, farby plastizolowe, farby redukcyjne (wywabowe). Do dodatkowych zdobień używamy także farb puff, sponge, farb brokatowych, folii metalicznych o różnych kolorach i efektach np. folia typu hologram, posypek glitterowych, posypek typu sugar, techniki kapilarowej, oraz farb UV reagujących na słońce.

 

Podczas wykonania sitodruku stosujemy białe poddruki na ciemnych podłożach wg wypracowanej technologii - pozwala to uzyskać żywe, nasycone kolory. Stosujemy farby posiadające certyfikaty OEKO-Tex 100.

Zalety sitodruku

Najważniejsze zalety sitodruku:

  • Szybka realizacja dużych zamówień.
  • Szerokie zastosowanie na wielu typach tkanin, dzianin.
  • Trwałość druku dzięki użyciu wytrzymałych farb drukarskich.
  • Wyraziste kolory dzięki metodzie druku 16-kolorowego.
  • Przystępne ceny i wysoka jakość.
  • Używanie certyfikowanych farb (np. bez formaldehydu).
  • Kompleksowa obsługa klientów reklamowych i korporacyjnych.

Aby obejrzeć przykłady wykonania nadruków w naszym sitodruku, zapraszamy do odpowiedniego działu w Galerii.