miękkie <strong>nadruki</strong><br><span>na tekstyliach</span>

miękkie nadruki
na tekstyliach

Używane technologie

Używane technologie nadruku na odzieży - Sampro

SITODRUK

5 dni w tygodniu mamy do dyspozycji głównego technologa w firmie, który jest odpowiedzialny za dobranie odpowiedniej technologii produkcyjnej w sitodruku do danego materiału, na którym ma być wykonywany nadruk. Istnieje wiele możliwości wykonania Państwa wzoru nadruku, i dobrania dodatkowych zdobień, które warto przedyskutować, aby efekt końcowy był jak najlepszy. Każdy wzór jest traktowany indywidualnie – po dobraniu odpowiednich paramentów technologicznych jest separowany przez naszych grafików. Od lat drukujemy bardzo skomplikowane wzory dla wielu czołowych marek polskich i zagranicznych, w tym fotodruki czy projekty licencyjne które muszą spełniać kryteria kolorystyczne i przede wszystkim jakościowe. Naszą domeną jest także jakość druku i co najważniejsze jego powtarzalność produkcyjna. Do uzyskania jak najlepszych efektów kolorystycznych pracujemy na systemie kolorów Pantone C, Pantone U.

DRUK TRANSFEROWY

Technologia druku transferowego plastizolowego charakteryzuje się bardzo wysoką elastycznością i wytrzymałością - potwierdzają to liczne realizacje na podłożach elastycznych – tj aplikacje nadruków na legginsach, kostiumach kąpielowych czy odzieży termoaktywnej. Posiadamy różne technologie wykończenia nadruku. Nadruk na papierze będzie miał satynowy wygląd, druk na folii matowy a druk na specjalnym nośniku odblaskowym będzie tworzył warstwę odblaskującą na nadruku. Ta ostatnia technologia wykończenia druku jest dostępna w dwóch wersjach odblaskujących – słabszej i mocniejszej. Do uzyskania jak najlepszych efektów kolorystycznych pracujemy na systemie kolorów Pantone C

DRUK SUBLIMACYJNY

Technologia druku sublimacyjnego na podłożach poliestrowych charakteryzuje się wytrzymałością na pranie oraz mechaniczne ścieranie, bo wnika w strukturę włókien i zespaja się z nimi. Do uzyskania jak najlepszych efektów kolorystycznych pracujemy na systemie kolorów Pantone C albo własnych wzornikach które możemy wydrukować dla Państwa grafików – wtedy kolory jesteśmy w stanie kontrolować "w punkt".

DRUK CYFROWY FLEX/FLOCK

Technologia druku flex jest wykorzystywana przy małych ilościach produkcyjnych, albo przy specjalnych projektach multikolorowych. Przy tej technice korzystamy z wielokolorowych wzorników flex/flock, albo zadrukowujemy cyfrowo biały flex ploterami solventowymi i uzyskujemy kolory CMYK. Używamy folii wiodących marek europejskich takich jak Siser, Politape czy Stahls. Do druku solventowego używamy tylko oryginalnych atramentów Mimaki. W ofercie posiadamy także folie odblaskowe oraz rozciągliwe folie do podłoży elastycznych. Do uzyskania jak najlepszych efektów kolorystycznych w zadruku białej folii flex pracujemy na systemie kolorów Pantone CP.

TAMPONDRUK

Tampondruk wykonywany na tekstyliach jest niewyczuwalny w dotyku. Warstwa farby ma zaledwie kilka mikronów grubości. Technologia polega na przenoszeniu farby przez tampon, który pobiera farbę z matrycy, która jest zasilana farbą z kałamarza. Dysponujemy powierzchnią zadruku 9 x 9 cm w 1 kolorze. Tampondrukiem najczęściej znakujemy metki rozmiarowe po wewnętrznej stronie materiału.