faq

Poniżej znajdziesz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.

Składanie zamówień

Jak mogę złożyć zamówienie / zapytanie o wycenę?

Zamówienia prosimy składać przez formularz na stronie lub mailem na adres: sampro@sampro.com.pl. Na maile odpowiadamy w ciągu 24 godzin w dni robocze. Po nawiązaniu współpracy każdy klient otrzymuje indywidualnego Opiekuna Klienta, który jest do dyspozycji na każdym etapie realizacji zamówienia.

PS. A jeśli lubisz kontakt bezpośredni, możemy spotkać się w naszym showroomie lub online. Możesz też zamówić spotkanie z naszym przedstawicielem handlowym.

Jakie informacje potrzebne są do złożenia zamówienia / zapytania o wycenę?

Do złożenia zamówienia/zapytania o wycenę, potrzebne są:
- Rodzaj wybranego produktu z naszej oferty i jego kolor albo informacja o własnym produkcie
- Podesłanie wizualizacji albo projektu druku
- Wielkość druku
- Ilość sztuk do wyceny

Jak wygląda proces realizacji zamówienia?

Po przyjęciu zamówienia wystawiamy fakturę pro formę. Po jej opłaceniu zaczynamy pracę nad projektem. Pierwszą sztukę akceptujemy za pośrednictwem zdjęcia lub zapraszamy w tym celu do siedziby. Po akceptacji rozpoczynamy produkcję. Gotowe zamówienie wysyłamy do klienta kurierem lub zapraszamy po odbiór własny.

Czy przyjmujecie zamówienia od Klientów zagranicznych?

Oczywiście, współpracujemy z firmami zagranicznymi oraz mamy możliwość wysyłek międzynarodowych.

Czy mogę się zapoznać z ogólnymi warunkami współpracy?

Jakie jest minimalne zamówienie?

Zamówienia na sitodruk przyjmujemy od 100 szt. elementów do zadruku, ale poza sezonem nie mamy nic przeciwko mniejszym ilościom.

Przy innych technikach np. sublimacji czy druku flex, flock, DTF, DTG, czy druk cyfrowy na flexie nie mamy ilości minimalnych.

Czy mogą z Wami współpracować osoby nieprowadzące działalności gospodarczej?

Tak. W takim przypadku wystawiamy paragon. W przypadku firm bądź osób posiadających własną działalność potrzebujemy: NIP, Nazwę Firmy, Adres.

Czy jest możliwość wysyłki bezpłatnych próbek?

Tak, możemy bezpłatnie wysłać swój katalog, w którym umieszczone są próbki naszych nadruków.

Czy można otrzymać próbny nadruk?

Oczywiście. Prosimy o podesłanie plików do wyceny z dodaniem informacji o druku próbnym na adres: sampro@sampro.com.pl.

Terminy realizacji

Jaki jest termin realizacji zamówienia druku?

Termin realizacji zamówienia jest uzależniony od zamawianej ilości nadruków i złożoności zamówienia. Standardowe zlecenia staramy się wykonywać do 10 dni roboczych.

Czy realizujecie zlecenia w terminie?

Termin realizacji zamówienia staramy się omówić wspólnie z klientem i dokładamy wszelkich starań, by tych ustaleń przestrzegać. Zawsze zależny jest on od wielkości zamówienia i innych ustaleń, które zawieramy w umowie.

Ceny i płatność

Czy macie cennik druku?

Kilkukrotnie przymierzaliśmy się do stworzenia takiego cennika, uznaliśmy jednak, że najkorzystniejsza dla klientów jest indywidualna wycena poszczególnych projektów.

Od czego zależy cena?

Cena jest uzależniona od ilości zamówienia i stosowanej technologii druku.

Czy cena może się zmienić?

Cena może ulec zmianie przy:
- zmianie projektu
- zmianie wielkości druku
- zmianie koloru podłoża
- zmianie techniki druku
- zmniejszeniu/zwiększeniu partii produkcyjnej
- zmianie jakości zamawianego produktu (np. gramatury koszulki).

W jaki sposób odbywa się proces płatności za zlecenie?

Przy trzech pierwszych zleceniach działamy w systemie przedpłat za zlecenie lub zaliczek, zwłaszcza przy zamówieniach odzieży z nadrukiem.
Przy wejściu w stałą współpracę, możemy zaproponować odroczony termin płatności przelewem (tylko dla klientów biznesowych B2B).

Jakie formy płatności akceptujecie?

Przyjmujemy płatności kartą, gotówką, przelewem.

Dostawa

Jakie są dostępne formy dostawy?

Przed realizacją zamówienia zawsze ustalamy sposób odbioru zamówienia. Zwykle działamy w trybie odbioru osobistego bądź w trybie wysyłkowym, oprócz paczek mamy możliwość wysyłki na paletach.
Na terenie Łodzi dostarczamy zamówienia bezpłatnie (nasz kierowca może także odebrać towar od klientów).
Poza Łodzią: nasi klienci mogą skorzystać z opcji naszego transportu lub transportu przez firmy kurierskie, z którymi współpracujemy (FedEx, DHL, UPS) lub przysłać swojego kuriera po odbiór zamówienia.
Więcej o logistyce tutaj: Pakowanie i logistyka.

Druk tekstylny

Na jakich materiałach drukujecie?

Drukujemy praktycznie na każdym podłożu tekstylnym: na bawełnie, bawełnie z domieszkami innych włókien (najczęściej elastan, poliester) wiskozie, bambusie, poliestrze, satynie, krepie, poliamidzie, cordurze, lycrze, polarze.

Technikę druku dopasowujemy do materiału np.:
- Sublimacja: krepa, satyna, poliester
- Sitodruk/Transfer: bawełna, wiskoza, bambus, poliamid, kordura, poliester
- Flex/Flex drukowany cyfrowo: bawełna, wiskoza, bambus, poliamid, kordura, satyna, poliester, polar.

Jak duży nadruk mogę u Was wykonać?

Wielkość druku jest uzależniona od wybranej techniki drukarskiej:
- Sitodruk: możemy zaproponować format 30x40 cm albo 45x55 cm w zależności od ilości kolorów użytych w projekcie nadruku
- Sublimacja: ogranicza nas szerokość 160 cm
- Transfer (plastizolowy): 35x50 cm
- Folia flex/flock: 40x50 cm
- Nadruki jednokolorowe wykonywane tampon-drukiem: 9x9 cm.

Czy nadruki są elastyczne?

To zależy od stosowanej techniki druku. Technikę druku dopasowujemy do końcowego przeznaczenia produktu i użytego materiału – prosimy o zaznaczenie przeznaczenia produktu w zamówieniu.

Przy nadrukach termotransferowych plastizolowych używamy specjalnych elastycznych klejów, by nadruk pracował razem z dzianiną. Przy nadrukach sitodrukiem bezpośrednio na podłożu używamy farb silikonowych, by nadruki nie pękały.

Jakich farb używacie?

Wszystkie stosowane przez nas farby dają żywe, nasycone kolory. Stosujemy wyłącznie farby posiadające certyfikaty OEKO-Tex 100. Typ farb dopasowujemy do technologii druku:
- Sitodruk: najczęściej używamy farb wodnych i farb plastizolowych z certyfikatem OEKO-Tex 100. Drukujemy również farbami wywabowymi (farba redukcyjna).
Dodatkowo w ofercie mamy druk farbami typu: Glitter (posypka brokatowa), Sugar, Puff, Sponge, farby z blokerem barwnika (do podłoży poliestrowych), farby silikonowe do elastycznych podłoży).
- Sublimacja: atrament sublimacyjny
- Druk cyfrowy na foliach flex: atrament solventowy
- Tampon-druk – farba PLT6 i wodna.

Jakie dodatkowe zdobienia można zamówić?

Nadruk możemy zdobić Glitterem (posypką brokatową), Sugar, Puff (nadruk puchnący), Sponge (nadruk puchnący) oraz foliami metalizującymi (mamy duży katalog folii do wyboru – np. folie we wzory, folie hologramowe, folie wielokolorowe).

Dodatkowym zdobieniem i zarówno metodą konfekcji może być metka drukowana wykonana termotransferem plastizolowym albo niewyczuwalnym drukiem tampondrukowym.

Czy drukujecie wzory na druku metrażowym?

Tak, posiadamy kalander do druku sublimacyjnego.
Więcej informacji tutaj: Druk sublimacyjny

Jak trwałe są nadruki?

Nadruki zachowują swoje właściwości, jeśli pierzemy je wg zaleceń na metce producenta odzieży. Odzież zdobioną nadrukiem należy prać po lewej stronie najczęściej do 40 st. C i, co najważniejsze, nie prasować po nadruku.

Jak prać i prasować zadrukowaną odzież?

Odzież zdobioną nadrukiem sitodrukowym, transferowym plastizolowym oraz foliami flex należy prać po lewej stronie najczęściej do 40 st. C i prasować po lewej stronie do 110 stopni (nie prasować po nadruku!).

Przy farbach wodnych najlepiej nie stosować bielenia i unikać prania w proszku do białych materiałów.

Odzież zadrukowaną sublimacją należy prać w temperaturze do 30 stopni, nie stosować bielenia, prasować w temperaturze do 110 stopni, nie czyścić chemicznie, nie suszyć w suszarce bębnowej, nie prasować parą wodną.

Czy można u Was kupić tkaniny i dzianiny do druku lub gotowe zadrukowane już materiały?

Najczęściej pracujemy na wyrobach powierzonych przez klienta, chyba że jest to zamówienie całościowego produktu, wtedy postępujemy wg umowy podpisanej z klientem.

Technologie druku: sitodruk, transfer, sublimacja, DTF, DTG

Czy można drukować na ciemnym podłożu sitodrukiem?

Oczywiście. W takim przypadku używamy farb plastizolowych z poddrukiem białym pod konkretny nadruk lub, jeśli chcemy uzyskać bardzo miękki chwyt, używamy farb redukcyjnych (przy dzianinach bawełnianych barwionych reaktywnie z minimalną domieszką innych włókien).

Czy jest możliwość druku sitodrukiem na poliestrze?

Tak – w naszej ofercie znajdziesz również druk sitodrukiem na poliestrze. Do druku na takim podłożu używamy farb silikonowych.

Jak przygotować plik do druku sitodrukiem?

Zapraszamy do zapoznania się z kartą przygotowania projektu pod druk:
Jak przygotować pliki do sitodruku.

Czy można drukować sublimację na ciemnym podłożu?

Technologicznie jest to niemożliwe. Drukarki sublimacyjne nie posiadają możliwości druku białym tuszem, więc im ciemniejsze podłoże, tym ciemniejszy będzie wydruk.
Możemy drukować na podłożach o kolorze białym, śmietankowym, kremowym i ecru.

Czy można wydrukować sublimację, jeśli materiał nie jest 100% poliestrem?

W takim przypadku prosimy o dostarczenie próbki materiału, na której zrobimy testowy nadruk. Należy go następnie wyprać. Gdy w składzie materiału oprócz poliestru mamy także włókna naturalne (jak w przypadku materiałów typu: Punto, wiskoza, dzianina swetrowa poliester + akryl) nadruk często zostaje tylko na włóknach poliestrowych, a na naturalnych pozostawia „cień”, który spiera się w kontakcie z wodą. Nadruk wygląda wtedy jak dzianina melanżowa. Podłoża typu poliamid także nie przyjmują barwników sublimacyjnych.

Jak przygotować plik do druku sublimacją?

Zapraszamy do zapoznania się z kartą przygotowania projektu pod druk:
Jak przygotować pliki do nadruków sublimacyjnych.

Jak nagrzewać zamówione u Państwa nadruki transferowe?

Do paczki z nadrukami dołączamy instrukcje aplikacji. Temperatura wgrzewu będzie się różniła w zależności od podłoża i techniki druku (termotransfer plastizolowy, flex, papiery sublimacyjne).

Nadruki na odzieży/Odzież pod nadruk

Czy drukujecie na gotowych wyrobach? Np. koszulki, torby?

Tak, drukujemy również na gotowych wyrobach. Są to najczęściej bluzki, t-shirty, longsleeve'y, fartuchy, torby, tuniki, bluzki od piżam, koszule nocne, czapki z daszkiem, czapki dzianinowe, kurtki.

Na jakich elementach odzieży możecie drukować?

Na każdym elemencie wykrojonym (przed szyciem) oraz na elementach odzieży wcześniej uszytej lub dostarczonej przez klienta:
- Odzież robocza: na patkach kieszeni, plecach, przodach, elementach płaskich nogawek,
- Odzież reklamowa: na rękawach, przodach, plecach, bokach (nawet na szyciu), na karczkach,
- Odzież wizytowa: na kołnierzykach, kieszeniach, mankietach.

Czy jest możliwość wydrukowania różnych wersji kolorystycznych z jednego projektu?

Oczywiście, jest możliwość wydrukowania różnych wersji kolorystycznych oraz druku na różnych kolorach podłoża.

Czy można u Was kupić gotową odzież?

Tak, mamy w ofercie gotowe produkty marek: JHK, Stedman, Stanley/Stella, Russel, Fruit of the Loom, Adler, ID, B&C, Sol's oraz wiele innych.
Zapoznaj się z naszą ofertą odzieży

Czy można u Was zrealizować druk na własnych t-shirtach?

Jak najbardziej. Drukujemy również na materiałach powierzonych przez klientów.

Czy drukujecie na wykrojach powierzonych?

Tak, większość zamówień drukujemy na wykrojach.

Czy macie usługi krojenia/szycia?

Nie posiadamy własnej krojowni, możemy skroić materiał przy zamówieniu całościowego produktu, wtedy postępujemy wg umowy podpisanej z klientem.

Czy produkując odzież pod zamówienie, jesteście w stanie zrealizować produkt w oparciu o konkretny model/ fason/ krój?

Tak, do inspiracji modelem potrzebujemy zdjęcia produktu albo gotowego produktu.

Czy można łączyć ze sobą różne kolory materiałów w 1 produkcie?

Tak można, lecz dzianina musi być odpowiednio preparowana, żeby materiał pod wypływem wody nie uwalniał barwnika i tym samym nie zabarwiał materiałów w praniu.

Projektowanie grafiki i wzorów na tekstylia

Czy można u Was zamówić stworzenie grafiki do druku?

Tak, nasze Studio Projektów chętnie zajmie się stworzeniem grafiki. Ponieważ Studio jest częścią naszej drukarni tekstylnej, gwarantujemy profesjonalne dopasowanie grafiki do podłoża oraz przygotowanie plików do druku.

Co możemy dla Ciebie stworzyć?
- Wzory dla dzieci i ilustracje
- Wzory na odzież i tekstylia dla dorosłych
- Wzory na akcesoria dla zwierząt
- Wzory na artykuły dekoracyjne i użytkowe

Usługi dodatkowe

Czy konfekcjonujecie Państwo odzież? W jaki sposób?

Mamy osobny dział zajmujący się pakowaniem odzieży lekkiej. Znamy różne systemy oraz wymagania proceduralne awizacji wysyłek do dużych magazynów sieci dystrybucyjnych.

Dodatkowo Jesteśmy w stanie złożyć i zapakować wyrób gotowy, dołączyć hang-tag, naklejki z rozmiarem odzieży i kodem kreskowym. Odzież możemy zapakować również we wcześniej uszyty woreczek zgodny z Twoim projektem.
Odzież pakujemy standardowo do pudeł o wielkości 40x60x30 cm (szerokość x długość x wysokość). Pudło również możemy oznakować.
Prosimy o wskazanie opcji konfekcjonowania do zamówienia.
Więcej o pakowaniu i logistyce

Reklamacja

Reklamacja – jak odbywa się proces reklamacji?

Każda niezgodność zamówienia z realizacją jest sytuacją nieprzyjemną. Dlatego uruchomiliśmy specjalny proces, który jest odpowiedzialny za reklamacje.

Wierzymy, że otwartość i uwaga, którą możemy Wam dać w procesie reklamacji, nie tylko pozwoli nam na dobre rozwiązanie sprawy, ale wzmocni naszą współpracę, zaufanie i pozwoli na dalszy rozwój naszych firm.

Żeby formalnościom stało się zadość prosimy o przesłanie reklamowanych produktów na adres:
SAMPRO, ul. Pocztowa 13, 95-054 Ksawerów,
i zgłoszenie reklamacji na adres: reklamacje@sampro.com.pl.

Na zapoznanie się z tematem potrzebujemy chwilę czasu, ale możesz mieć pewność, że sprawę potraktujemy priorytetowo.

Skontaktuj się z nami, jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania.
sampro@sampro.com.pl

SOFT PRINT AND SERIGRAPHY

SOFT PRINT AND SERIGRAPHY

SOFT PRINT AND SERIGRAPHY

SOFT PRINT AND SERIGRAPHY